Wybierz swój język

SPSK4 logo

Standard organizacyjny żywienia zbiorowego, wprowadzony Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 grudnia 2025 r. (link prowadzący do dokumentu), ma na celu ujednolicenie oraz podniesienie jakości żywienia pacjentów hospitalizowanych. Odpowiednie żywienie stanowi istotny element procesu leczenia i wspiera powrót pacjentów do zdrowia.

Standard organizacyjny żywienia zbiorowego wprowadzono jako rozwiązanie systemowe. Od 1 stycznia 2026 roku zastąpiło program pilotażowy "Dobry posiłek w szpitalu", który był realizowany również w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie - link prowadzący do zakładki Program "Dobry posiłek w szpitalu".

W zakładce "Żywienie dla zdrowia" publikujemy aktualne jadłospisy, materiały edukacyjne z zakresu żywienia i dietetyki oraz wyniki badań laboratoryjnych posiłków.

Żywienie
Jak żywimy w szpitalu
Leczenie żywieniowe
Żywienie w chorobie - zalecenia praktyczne

 

 

Wprowadź tekst wiadomości.

Zaakceptuj warunki Polityki prywatności aby przesłać formularze.

Podaj poprawny wynik działania. Wynik wpisz cyfrą.

  

Ocena żywienia pacjentów hospitalizowanych w USK4 w Lublinie

Szanowni Państwo,

Badanie ankietowe ma na celu ocenę jakości oferowanych posiłków oraz opieki dietetycznej w USK4 w Lublinie

Zawsze jest dla nas cenną wskazówką


1. Czy w trakcie pobytu w szpitalu konsultował Panią/Pana dietetyk?
Proszę zaznaczyć.
2. Czy dietetyk pytał Panią/Pana o problemy związane ze stanem odżywienia, np. zmiany masy ciała, brak apetytu, trudności z połykaniem?
Proszę zaznaczyć.
3.Czy otrzymane zalecenia żywieniowe były zrozumiałe?
Proszę zaznaczyć.
4. Czy został Pani/Pan poinformowany rodzaju przypisanej diety?
Nieprawidłowe dane
5. Czy posiłki były urozmaicone / różnorodne?
Proszę zaznaczyć.
6. Czy posiłki serwowane w szpitalu były smaczne?
Proszę zaznaczyć.
7. Czy posiłki były podane w sposób estetyczny ?
Proszę zaznaczyć.
8. Jak ocenia Pani/ Pan temperaturę posiłków?
Proszę zaznaczyć.
9. Czy wielkość porcji była odpowiednia ?
Proszę zaznaczyć.
10. Czy otrzymała Pani/Pan informacje dotyczące żywienia w okresie poszpitalnym?
Proszę zaznaczyć.
Nieprawidłowe dane, na niektórych komputerach jest problem ze znakami typu kropka, przecinek, wykrzyknik itp. Prosimy wówczas o usunięcie tych znaków i pozostawienie samej treści

Ankieta jest ANONIMOWA, prosimy o kilka danych w celach statystycznych:


Pleć
Proszę zaznaczyć.
Wiek
Nieprawidłowe dane
Jak długo trwał pobyt w szpitalu?
Proszę zaznaczyć.
Wykształcenie
Proszę zaznaczyć.
Proszę wybrać.